V roce 2009 společnost Henny Penny představila Evolution Elite, první fritézu v oboru se sníženou kapacitou oleje.

Nyní na trh přivedla nejnovější generaci! Zbrusu nová fritéza s nízkým objemem oleje, nazvaná „F5“, která kombinuje inovaci a jednoduchost s cílem zlepšit efektivitu kuchyně a minimalizovat palčivé problémy provozu.

Čím se fritéza s menším objemem oleje odlišuje od typické profesionální fritézy?

Fritézy s nízkým objemem oleje používají pouze 15 litrů oleje ve srovnání s 25 – 35 litry ve standardní fritéze, přičemž obě připraví stejné množství jídla. Nízkoobjemové fritézy Henny Penny nejenže spotřebují o 40 % méně oleje, ale mají takové funkční vlastnosti, při kterých lze životnost oleje prodloužit až o 21 dní.

Delší trvanlivost oleje přispívá k úspoře nákladů a konzistentnější kvalitě potravin. Fritézy Henny Penny s nízkým objemem oleje navíc nabízejí rychlé a jednoduché filtrační cykly a automaticky doplňují čerstvý olej z nádoby zabudované ve fritéze.

V čem se tedy nejnovější fritéza F5 liší od předchozího modelu Evolution Elite?

Nová dotyková obrazovka

Ovládací prvky jsou jedním z prvních rozdílů, kterých si všimnete při srovnání Evolution Elite a F5! Namísto ovládacího panelu s tlačítky a časovači je fritéza F5 vybavena dotykovým rozhraním „touch-and-swipe“.

Funguje jako obrazovka smartphonu, takže reaguje výhradně na lidský dotyk. Odolná dotyková obrazovka má tloušťku 4 mm a byla důkladně testována, aby odolala poškození při práci v kuchyňském provozu.

Jednodušší použití

Intuitivní dotyková obrazovka byla speciálně navržena tak, aby uživateli usnadnila práci. Využívá rozložení ikon a obrázků k nahrazení několika tlačítek a rozšířených textových řetězců na ovládacích prvcích fritézy Evolution Elite.

Zaměstnanci mohou snadno získat přístup k průvodcům nápovědy (obrázek níže), který je provede rutinními postupy pomocí vizuálních pokynů krok za krokem. Tato kontextová nápověda umožňuje novým i zkušeným uživatelům procházet standardními procesy vlastním tempem.

Rychlejší filtrace

Ve srovnání s konkurencí nabízí fritéza F5 nejrychlejší filtraci oleje, a to za pouhé 3 minuty! Nový, výkonný systém filtračního čerpadla nejenže umožňuje rychlejší filtraci, ale také odolává ucpávání.

Skvělý 4minutový filtrační cyklus fritézy Evolution Elite je o 25 % (celá minuta) pomalejší než filtrace nové fritézy F5. Získaný čas jsou jsou ušetřené peníze. Výrazně rychlejší filtrace znamená, že obsluha s větší pravděpodobností spustí filtrační cyklus i v době největšího vytížení. Tím se nejen sníží riziko nedodržení časového limitu na přípravu daných produktů, ale především se prodlouží životnost oleje a jeho kvalita.

Stejně jako Evolution Elite má i F5 hodnocení ENERGY STAR®, což znamená osvědčenou účinnost a nižší náklady na energii.

Snadnější čištění a údržba

Víme, že se provozovatelé restaurací chtějí zaměřit na obsluhu zákazníků, nikoli na obsluhu zařízení.

F5 jsme vyrobili, abychom eliminovali frustraci, kterou přináší nadměrné čištění, obtížná údržba a nákladný servis.

Elegantní a hladká konstrukce F5 nelahodí jen oku. Tento promyšlený a účelný design znamená více hladkých povrchů pro snadné čištění – a méně prasklin a štěrbin, ve kterých se může shromažďovat olej a nečistoty. Zatímco řada Evolution Elite měla rovné hrany, fritéza F5 má zaoblené rohy, které se mnohem snadněji otírají a udržují čisté.

Nový systém filtračního čerpadla zajišťuje nejen rychlejší filtraci, ale také vyplachuje drobky a nečistoty z obtížně přístupných rohů během filtračního cyklu, což snižuje potřebu ručního čištění fritovací vany a nutnost práce s kartáčem při každém filtračním cyklu.

Do operačního systému jsou nahrány promyšleně navržené pomocné příručky, které uživatele provedou procesem smažení, filtrování i čištění. Poskytují pokyny podle potřeby. Chybové kódy jsou dodávány s popisy a možnými řešeními, což pomáhá vyhnout se prostojům a zbytečným servisním konzultacím.

Připraveno k propojení

K získávání klíčových statistik a programovacích, provozních a servisních dat mohou majitelé Evolution Elite i F5 používat USB. Nicméně F5 je navržena tak, aby v budoucnu umožnila bezproblémový přechod na bezdrátové připojení. To znamená, že bude možné prohlížet stejné informace na dálku namísto fyzického stahování dat z fritézy. Fritéza bude schopna bezdrátově přijímat aktualizace softwaru, který umožní přidávat funkce a zlepšovat výkon.

Časem budou data proudit přímo z fritézy do cloudové platformy, kde k nim mohou v reálném čase přistupovat provozovatelé restaurací, manažeři skupin restaurací, distributoři, servisní technici i výrobce. To vše je součástí „Internet of Things“ (IoT) a toho, co bude dál v oblasti inteligentních propojených kuchyní v Henny Penny.

Před lety způsobila fritéza Evolution Elite revoluci ve způsobu smažení. Dnes její nástupce, fritéza F5, nastavuje díky jednoduché výkonnosti nový standard pro smažení s nízkým objemem oleje ve fritovací vaně. Přechod na fritézu s nízkým objemem oleje může provozovatelům ušetřit tisíce v nákladech na údržbu a olej a zároveň zvýšit kvalitu a konzistenci podávaných jídel.

*Vzhledem k tomu, že F5 je v současné době k dispozici pouze v elektrické verzi, plynové jednotky Evolution Elite budou k dispozici po dobu, dokud nebudou nahrazeny plynovou verzí F5.

Pořízením fritézy F5, získáte nejen prémiové vybavení, ale také prvotřídní zkušenosti a služby značky Henny Penny. Kontaktujte nás a začněte ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *