Jak udržovat potraviny čerstvé a vyhýbat se plýtvání – včetně fritovacího oleje – to vše při zachování efektivního provozu?

Efektivně řídit znamená najít zařízení, které vám šetří čas a peníze. Fritézy Henny Penny jsou vyrobeny s režimem „IDLE MODE“, tedy režimem nečinnosti, což je funkce, která automaticky a pozvolna snižuje teplotu oleje mezi obdobími aktivního používání.

A jaké jsou hlavní výhody režimu nečinnosti?

1. Snižuje výdaje na energie a olej

Režim nečinnosti je perfektní funkce pro restaurace, které zažívají výkyvy mezi špičkami. V době volna, mimo špičku, stojí provoz vaší fritézy příliš mnoho energie a oleje. Vypnutí fritézy také není praktické, protože může trvat až 20 minut, než se olej nahřeje zpět na požadovanou teplotu.

2. Prodlužuje životnost oleje

Režim nečinnosti udržuje fritézu zapnutou, ale umožňuje pokles teploty oleje v rozmezí 120 °C až 137 °C. Toto rozmezí udržuje olej teplý a zároveň dramaticky snižuje energii potřebnou k jeho zahřátí. I když stále můžete smažit při 137 °C, pokles o pár stupňů může snížit chemické reakce, které rozkládají olej na polovinu. Teplo je jedním z pěti hlavních nepřátel oleje a čím rychleji olej rozložíte, tím rychleji utratíte peníze za jeho výměnu.

3. Snadná aktivace

Režim nečinnosti je uživatelsky přátelský a lze jej nastavit stisknutím tlačítka. Když je čas znovu začít smažit, režim nečinnosti umožňuje, aby se olej během několika minut znovu zahřál na požadovanou teplotu. Můžete dokonce nastavit, aby se pro určitou denní dobu automaticky aktivoval. V případě 24hodinového provozu mohou úspory dosažené v režimu nečinnosti ušetřit desítky tisíc korun v nákladech olej a energie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *