Jak ceny energií a olejů stoupají do nových výšin, hospodaření s olejem a využívání nejnovější technologie fritéz nebylo nikdy důležitější.

Průměrné ceny energií při posledním navýšení vzrostly o masivních 95 % a cena oleje nadále stoupá. Růst cen je pro potravinářské podniky z hlediska financí samozřejmě bolestné.

Proto je prvořadé, aby provozovny přijaly opatření a přehodnotily své procesy fritování.

Vzhledem k tomu, že v mnoha kuchyních dochází ke značným rozdílům mezi špičkou a dobou mimo špičku, je nezbytné, aby obsluha vypnula fritézu a použila funkce, jako je „režim nečinnosti“ (kterým jsou vybaveny fritézy Henny Penny).

Každých pět stupňů teploty oleje, které snížíte, prodlouží životnost oleje o 10 %! Režim nečinnosti udrží olej na 120 °C a na teplotu smažení 175 °C ho dokáže vrátit za méně než dvě minuty.

Udržování oleje v nejlepším stavu jeho pravidelným filtrováním, odstraňováním zbytků jídla a doplňováním čerstvého oleje, což je proces, který fritéza Henny Penny Evolution Elite provádí automaticky, je také zásadní.

Smažení ve starém oleji jídlu rozhodně neprospívá, stejně jako se v úplně novém oleji příliš dobře nesmaží – optimální bod je někde mezi.

Pokud používáte digitální tester, zaměřte se na optimální rozmezí 16 – 20 % TPM (Total Polar Materials, čili celkový podíl polárních částic v oleji). I když se pravidelné doplňování oleje může zdát posledním způsobem, jak olej šetřit, ve skutečnosti prodlužuje životnost oleje a v mnoha případech zcela eliminuje nutnost jeho úplné výměny.

Jako distributor některých předních značek gastronomického vybavení se Gastro Mach zavázal pomáhat zákazníkům čelit prudce rostoucím cenám energie a oleje pomocí nejnovějších řešení pro úsporu energie – naším hrdinou je bezpochyby fritéza Henny Penny Evolution Elite.

Fritézy Henny Penny Evolution Elite jsou navrženy tak, aby výrazně snížily spotřebu oleje, a to až o 40 %. Spotřebou menšího množství oleje – a tím i energie potřebné k jeho ohřevu – častější filtrací a automatickým doplňováním mohou tyto revoluční fritézy pomoci provozovatelům ušetřit desítky tisíc korun v nákladech na olej.

Všem, kteří chtějí prodloužit životnost oleje, doporučujeme používat Henny Penny Prime Filter Powder. Prime Filter Powder je bezpečná směs, která nejen zlepšuje kvalitu oleje, ale výrazně prodlužuje životnost fritovacího oleje a snižuje frekvenci jeho nákupu až o 50 %.

A co víc? Fritézy Henny Penny Evolution Elite mají hodnocení Energy Star a mohou se pochlubit více než 85% energetickou účinností – obrovské procento, které dokazuje, že je tento model vyroben tak, aby dokázal čelit současným cenám energie. Na základě provedených testů ušetří až 30 % elektřiny a 50 % plynu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *