Restaurační průmysl se v posledních letech potýká s velkými výzvami. Majitelé a provozovatelé již delší dobu čelí stejným problémům: nedostatek pracovních sil, rostoucí ceny potravin a oleje. Mnozí nyní potřebují řešení, jak tyto ztráty nahradit. Prvotřídní kvalita a konzistence pokrmů je skvělým způsobem, jak začít.

Nová fritéza F5 s menším objemem oleje je určena pro provozovatele gastronomických služeb, kteří chtějí ušetřit peníze za olej a usnadnit si proces fritování.

Nové vylepšené funkce usnadňují fritování produktů a nabízejí jednodušší způsob, jak se soustředit na to, na čem opravdu záleží: na vaše hosty.

Fritéza F5 a kvalita produktů

Pokud jde o smažená jídla, kvalita výsledných smažených produktů skutečně závisí na kvalitě vašeho oleje. S novými recepty a kořením můžete mířit vysoko, ale zákazníci i přesto poznají, když něco z vašeho menu nechutná dobře.

Panuje názor, že čerstvý fritovací olej, znamená jídlo nejlepší chuti. To ve skutečnosti není pravda! Jak se olej používá, a dochází k jeho degradaci, dosáhne v určitém čase přirozeného „optimálního bodu“tzv. sweet spot.

Sweet spot zajistí optimální barvu a texturu vašich produktů. Udržení tohoto optimálního bodu po co nejdelší dobu, je zásadní pro servírování pokrmu stejné kvality, na kterou jsou vaši zákazníci zvyklí a očekávají ji.

Jestliže se budete o kvalitu oleje starat, vaše produkty budou ještě chutnější. Díky funkcím, jako je automatické doplňování oleje a režim nečinnosti, je to s F5 snazší než kdy dříve.

Automatické doplňování oleje

Nejenže F5 frituje produkty ve správném množství oleje, zároveň ale, dle potřeby, automaticky doplňuje čerstvý olej do fritovací vany. Samostatný zásobník na čerstvý olej je umístěn uvnitř fritézy pod fritovací vanou. Doplňování fritovací vany čerstvým olejem zásadně prodlužuje optimální bod oleje, a tedy i jeho životnost a použitelnost.

3minutový filtrační cyklus

Častá filtrace je pro prodloužení životnosti oleje zásadní, avšak z důvodu uspokojení poptávky zákazníků zaměstnanci tento krok během polední a večerní špičky často vynechávají. Abychom vám filtrování co nejvíce urychlili, fritéza F5 provede celý proces expresní filtrace, včetně uvedení oleje zpět do fritovací vany na nastavenou teplotu, za pouhé 3 minuty. Výkonný filtrovací systém F5 a nové filtrační čerpadlo (průtok cca 30 l/m) efektivněji odstraňují nečistoty a zanesené drobky. Navíc, zatímco se olej v jedné fritovací vaně filtruje, v ostatních může obsluha pokračovat ve smažení.

Proces rozpouštění a zahřívání oleje a režim nečinnosti

Fritování je technicky vysokoteplotní proces a teplo ve skutečnosti k rozkladu oleje přispívá. Následné dvě funkce řízení teploty pomáhají snížit rychlost rozkladu oleje. Fritéza F5 disponuje režimy „melt mode“ (režim rozpouštění a zahřívání) a „iddle mode“ (režim nečinnosti).

Režim melt – proces, který přivede olej na správnou teplotu smažení postupným, méně agresivním navyšováním tepla. To zajistí, aby byla kvalita oleje chráněna během dosahování teploty smažení. Režim iddle mode – volitelná funkce, která snižuje teplotu oleje v přestávkách mezi cykly smažení. Tato funkce také prodlužuje životnost a vlastnosti oleje.

Nastavení filtrace a její sledování

Abyste z fritézy vytěžili maximum, u fritézy F5 lze velmi snadno kontrolovat skutečně provedené filtrační cykly. Management provozovny je schopen nejen rychle nastavit požadavky (např. četnost) filtrování, ale také snadno data načíst. Reporty zahrnují kontrolu filtrace (počet cyklů filtrování, počet vynechání atd.), frekvenci smažení jednotlivých produktů, počty doplnění oleje a sledování výměny oleje. Prozatím lze tyto informace nahrát z fritézy na USB flash disk. F5 je však do budoucnosti připravena na bezproblémovou konektivitu. Provozovatelé budou mít brzy možnost upgradovat svou fritézu a přistupovat k datům bezdrátově prostřednictvím cloudové platformy.

F5 a konzistence produktu

Správné hospodaření s olejem nekončí pouze u dosažení skvělé kvality pokrmů, ale je to také velmi úspěšný způsob, jak zajistit její stabilitu. Díky svým jedinečným funkcím pomáhá fritéza F5 personálu nabízet konzistentní zážitky hostům během každé směny.

V minulosti strávili noví zaměstnanci několik hodin zaškolením na dané vybavení. Nyní je základní obsluha fritézy F5 jednoduchá a nekomplikovaná. Intuitivní a snadno použitelné rozhraní usnadňuje obsluhovatelnost a šetří cenný čas, který obsluha může využít na další práci v kuchyni.

Snadné programování menu je také součástí jednoduchého a spolehlivého ovládání F5, jehož výsledkem je konzistence výsledných produktů. Spolu s uložením až 99 přizpůsobitelných časů smažení mohou provozovatelé také přidávat obrázky konkrétních položek menu, což pomáhá personálu pokaždé vybrat ten správný program. Tato univerzálně srozumitelná grafika zlepšuje dostupnost pro vícejazyčné týmy a zároveň zvyšuje rychlost a snižuje možnost chyb uživatele.

Pořízením fritézy F5, získáte nejen prémiové vybavení, ale také prvotřídní zkušenosti a služby značky Henny Penny. Kontaktujte nás a začněte ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *